ATPAKAĻ

CENTRUS

Projekta tips: Dzīvojamās ēkas, Komercēkas

Pasūtītājs: SIA Centrus Real One

Ieguldījums: Fasādes un ēkas būvniecība

Laiks: 2014–2015

Kompānijas: Skonto Būve, Skonto Plan, Skonto Prefab

Valsts: Latvija

Projekta apraksts

Multifunkcionālais centrs Centrus ir viens no pēdējo gadu vērienīgākajiem Rīgas vēsturiskā centra apbūves projektiem. Tajā ietilpst divi 7 stāvu dzīvojamie nami ar 84 dzīvokļiem, kuru iedzīvotājiem ir unikāla iespēja izmantot visas galvaspilsētas centra priekšrocības un vienlaikus izjust privātās dzīves ērtības un kvalitāti, dzīvojot mūsdienīgos apartamentos.
Izbūvēta divu līmeņu apakšzemes autostāvvieta, bet apjomīgo projektu noslēdz šarmanta gājēju promenāde ar labiekārtotām atpūtas vietām. Ēku pirmajos stāvos izvietotas komerctelpas — veikali, kafejnīcas.
«Šī ir viena no retajām vietām Rīgas centrā, kur apbūvei pieejams viss kvartāls. Kā būvniecības profesionāļiem mums ir liels pagodinājums, ka kvartāla Centrus projekta ietvaros ir iespēja būvēt nevis vienkārši ēkas, bet veidot vidi, publisko zonu un atmosfēru,» projektu komentē Skonto Būve projektu vadītājs Aldis Rērihs.
Uzņēmums Skonto Būve ir šī projekta ģenerāluzņēmējs. Stiklotās konstrukcijas ražotas Skonto Grupas uzņēmumā Skonto Plan, savukārt uzņēmums Skonto Prefab nodrošināja būvobjektu ar saliekamajiem dzelzsbetona fasādes elementiem. Projektā izmantoti augstvērtīgi apdares materiāli. Tā kā būvniecība norisinājās pilsētas vēsturiskajā centrā, tai bija nepieciešama īpaši rūpīga pieeja. Ēkas var lepoties ar sarežģītiem saliekamā dzelzsbetona fasādes konstruktīvajiem risinājumiem. Izaicinājums bija arī atsevišķu siltuma mezglu izbūve katram dzīvoklim; ēkās izmantoti energoefektīvi, videi draudzīgi apgaismojuma risinājumi.
«Visi darbi tika veikti kvalitatīvi, atbilstoši pasūtītāja prasībām un saskaņā ar Latvijas Republikas spēkā esošajiem būvnormatīviem. Pasūtītājs apliecina Skonto Būve augsto profesionālo pieeju būvdarbu izpildei un iesaka to citiem pasūtītājiem kā sadarbībā uzticamu un spēcīgu būvkompāniju ar zinošu projektu vadības komandu,» aizvadīto sadarbību pozitīvi novērtējuši ēku kompleksa Centrus attīstītāja, uzņēmuma Centrus Real One pārstāvji.

ATPAKAĻ