ATPAKAĻ

DIENVIDU TILTS

Projekta tips: Infrastruktūras objekti

Pasūtītājs: Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments

Ieguldījums: Tilta un infrastruktūras izbūve

Laiks: 2004–2012

Kompānijas: Skonto Būve

Valsts: Latvija

Projekta apraksts

Dienvidu tilts ir visā Baltijā vērienīgākais infrastruktūras objekts, kāds realizēts kopš valstu neatkarības atjaunošanas. Projektā ietilpst ne tikai Daugavas šķērsojums, bet arī visi ar Austrumu maģistrāles posmu saistītie viadukti, estakādes un piebraucamie ceļi. Dienvidu tilts ir ievērojami atslogojis satiksmi trīs pārējos tiltos pār Daugavu un pa to no Pārdaugavas ziemeļu daļas un Pierīgas ievērojami ātrāk iespējams nokļūt Rīgas rietumu un ziemeļrietumu apkaimēs.
Skonto Būve bija būtisks partneris šajā projektā — uzņēmuma pienākumos ietilpa viss, kas saistīts ar esošo komunikāciju pārbūvi un jauno izbūvi. Uzņēmums nodrošināja gāzes un ūdensvadu pārbūvi, pilnīgas elektropārvades līniju un siltumtrašu pārbūves.
Uzņēmums veica daudzus ar satiksmes mezgla būvniecību saistītus darbus, sākot no būvlaukuma sagatavošanas līdz ceļa pārvadu izbūvei un ceļa darbiem. Tika izbūvētas monolītās atbalsta sienas un pārbaudītas tilta nesošās konstrukcijas. Lielākais izaicinājums bija nodrošināt autotransporta plūsmas nepārtrauktību Slāvu dzelzceļa pārvada rekonstrukcijas un triju līmeņu transporta mezgla būvniecības laikā, izbūvējot apbraucamos ceļus un organizējot satiksmi. Skonto Būves uzdevumos ietilpa arī luksoforu objektu un ietvju būvniecība.
«Projektēšana un būvdarbi tika veikti Latvijas un Eiropas būvnormatīviem atbilstošā kvalitātē. Objekts tika nodots ekspluatācijā, apsteidzot darbu izpildes grafiku,» par sadarbību ar Skonto Būve atsaucās projekta pasūtītājs Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

ATPAKAĻ